O zlatém městě a žlutém prachu, aneb, jak bude vypadat konec světa?

Stará proroctví bývají pro legraci, dokud se nezačnou naplňovat. Na tuto poučku jsem si vzpomněl v souvislosti s bavorským orákulem Aloisem Irlmaierem, který žil v letech 1894-1959. Na jeho předpovědi o třetí světové válce jsem narazil před lety a přiznám se, že jsem na ně zapomněl. Bohužel, aktuální události mě přiměly, opět se k nim vrátit.

Irlmaier byl prostý vesničan z bavorského Freilassingu, rozhodně to nebyl svatý muž. Lidé, kteří ho znali, ho ale začali brát vážně, protože události, které zjevoval, byly příliš složité na to, aby je mohl vymyslet. Měl ještě jeden vzácný dar – dovedl hledat vodu pomocí proutku. Byl velmi senzitivní, reagoval na prameny fyzicky. Jeho vize třetí světové války se zdají být fantasmagorické, až dětinsky naivní, ale některé motivy v nich zmíněné, začínají být až děsivě aktuální. Posuďte sami:

„Všichni volají mír, schalom! A tehdy se to stane. Najednou vzplane nové ohnisko války na Blízkém východě, velké flotily bitevních lodí stojí ve Středozemním moři proti sobě a situace je velmi napjatá.“ Nepřipomíná vám to něco? Na tuto větu jsem si vzpomněl ve chvíli, kdy k syrským břehům zamířilo ruské válečné loďstvo a americká pátá flotila. V Irlmaierových proroctvích se také hodně píše o uprchlících. Prorok mluví o třech vlnách běženců, kdy ta třetí „už nepřejde přes Dunaj“. Role Blízkého východu při propuknutí konfliktu není rozvedena, ale je tu jeden zajímavý detail, ruská letadla „startují z písku“. To už taky známe.

Samotná jiskra, která roznítí požár nového světového konfliktu, zažehne, kde jinde, než na Balkáně. Irlamaier mluví o atentátu. „Vidím velikého padat. Vedle leží krvavý nůž.“ Dále je však zcela konkrétní: „Dva muži zavraždí jednoho výše postaveného. Jsou podplaceni jinými lidmi. Jeden z vrahů je tmavší, menší postavy, ten druhý je vyšší světlejších vlasů. Myslím, že je to na Balkáně, nevím to přesně. A stala se třetí vražda. Pak začne válka.“

Malý černý? Že by někdo z Bosny? Velký, velký? Napadá mě, ten tlustý z Konopiště, jak praví klasik. Po atentátu následuje válka, podobně jako v roce 1914. Ale, kdo je ten „velký“? Vladimir Putin je spíše menší postavy, Obamovi by popis padnul lépe. Holand je sice velký, ale jen postavou. Angela to asi také není. Uvidíme.

Zásadním momentem proroctví je masivní útok Ruska západním směrem: „Mohutná vojska z východu pochodují Bělehradem a postupují do Itálie.“ Irlmaier mluví o třech směrech útoku. „Rusové táhnou den a noc, jejich cílem je Porýní, kde se nachází mnoho vysokých pecí a stojí hodně komínů.“ Útok je tak rychlý, že na něj nikdo nestačí zareagovat. Lidé v hospodách se ani nezvednou od piva, když pod jejich okny projedou tanky. „Poblíž Regensburgu nevidím už žádný most přes Dunaj. Z velkého Frankfurtu nezůstalo téměř nic.“

Zní to neuvěřitelně? Dnes už ne. Zatím Rusové dovedli zachovat ledový klid, ale co když se nám je podaří doopravdy zahnat do kouta? Pokud skutečně existenčně ohrozíme Rusko, třeba dojde na Irlmaierova slova. Podle něj nakonec přijde řada na použití zcela nových zbraní hromadného ničení.

„Zlaté město bude zničeno. A pak to začne.“ Nikdo nepochybuje, že jde o Prahu. A co, že to začne? „Bílí holubi začnou sypat žlutý prach.“ Irlmaier znal letadla, ale ne velké proudové bombardéry, jako jsou třeba Tu-166, přezdívané bílé labutě. „Pak prší žlutý prach v jedné linii, jako žlutá čára. Linie se táhne nahoru až k městu v zátoce. Bude jasná noc, když ji začnou sypat. V tomto pásmu linie zemře všechno. Tam, v této linii je jedno město jen spoustou kamení. Jméno města nesmím říct.“ Voda na severu by mohl být Štětínský záliv, město v linii Terst. Tím se Evropa přesekne ve dví toxickým plotem, který nelze překročit. Svět Východu a Západu se oddělí, ať si dál každý žije, jak umí. Tedy, kdo přežije. Ti uprostřed, mají smůlu. Tedy, máme smůlu. Utopie?

Celkové kataklizma dle Irlmaierových proroctví vyvrcholí útokem Číny (žlutý drak) na Aljašku a Kanadu. Město s železnou věží (Paříž) jeho obyvatelé vypálí. „V zemi kozačky (Itálie) vypukla revoluce. Myslím, že je to náboženská válka, neboť povraždili mnoho duchovních. Za papežem vidím jeden zkrvavený nůž.“
Zemi nakonec zachvátí třídenní tma, kdy nebude svítit žádná elektřina, jen svíčky. „Během této tmy zemře více lidí, než v obou světových válkách dohromady.“ Ale vše se nakonec v dobré obrátí. Ti, jež to přežijí, budou žít v míru a lepším světě. Ale nebude jich mnoho. Takže vidíte, vše nakonec dobře dopadne.

Zmar a síru.

(text byl původně publikován na spřáteleném webu www.zmar.cz)

Post navigation

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

11 − 2 =