Američtí studenti označili Albrightovou za válečného zločince

V kalifornské Scripps College v Claremontu došlo k revoltě studentů a pedagogů z důvodu účasti Madeleine Albrightové na ceremoniálu udělování diplomů, když prohlásili, že jde o válečného zločince, odvysílala ve své reportáži televize Russia Today. Profesoři Scripps College uveřejnili dopis, kde prohlašují, že Madeleine Albrightová, jako šéfka americké diplomacie a ambasador při OSN, prosazovala intervenční politiku a v řadě konfliktů „hájila politiku, která přinesla strádání milionů lidí“.

Dopis podepsalo 28 členů pedagogického sboru a byl publikován v studentských novinách. Připomínají výrok bývalé ministryně z roku 1996, kdy prohlásila, že následky sankcí proti Iráku, kde zemřelo půl milionu dětí, „byly užitečné“. V prohlášení pedagogů se konstatuje, že 13 let sankcí usmrtilo více Iráčanů, než samotná invaze v roce 2003 a následná okupace. Vyčítají také Albrightové é zablokování přijetí rezoluce OSN, která by zabránila genocidě ve Rvadně, stejně jako bombardování Jugoslávie.

Scripps je ženskou univerzitou, kde studuje na 2 000 studentek. Prohlášení Albrightové, že „v pekle je místo pro ženy, které nehlasují pro Hillary Clilntonovou“, se však nesetkalo s velkým úspěchem.

Albrightová reagovala na událost v Los Angeles Times slovy, že „studenti jsou povinni vyslechnout i někoho, s kým nesouhlasí“, přičemž posluchačky Scripps College viní z feminizmu.

Není to poprvé, kdy američtí studenti protestují proti Albrightové. V Syrakuzách studenti označili jako výsměch, když měla přednášet o etice. / stv

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=yfTxp9XAzp8

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 − nine =