Extremismus v zájmu evropských elit

Mustafa Cerić, nejvýznamnější muslimský duchovní Bosny a Hercegoviny, je strůjcem rozsáhlé teroristické sítě, tvrdí rakouské zpravodajské agentury v dokumentech, které zveřejnila televize Republiky Srbské (RTRS). Ze zprávy Služby pro ochranu ústavního pořádku Rakouska vyplývá, že Cerić, ještě v době, kdy byl hlavním imámem mešity v Záhřebu, organizoval rozsáhlé hnutí, které sdružuje extrémisty z mnoha zemí.

Cerić vytvořil v roce 1992 tzv. Konferenci na ochranu lidských práv v Bosně se sídlem ve Vídni. Soustředil kolem sebe na stovku islámských radikálů z více než třiceti zemí, kteří později řídili různé islamistické buňky ve světě. Jeden z publikovaných dokumentů je dopis bosenskému prezidentu Izetbegovićovi, kde se píše, že cílem Konference je upozornit muslimský svět na strádání islamistů v Jugoslávii a žádat souvěrce o urgentní pomoc v jejich spravedlivém boji. To se nakonec povedlo a bosenská věc dovedla spojit jinak nesourodý islámský svět – pomohl Teherán i Rijád, Ankara i Káhira a další.

Konference vytvořila ústřední výbor a sekretariát, Cerić byl zvolen předsedou. Organizace přijala celkem 13 programů. Právě tehdy dochází k prvním teroristickým útokům v Jugoslávii. Zmiňuje se třeba bombový útok na reisajet Islámského spolku v Bosně, kde zahynuli čtyři lidé, včetně vnuka tehdejšího reise Hadživadiće. Čin byl připsán srbským granátům a propagandisticky zneužit. Zároveň se v té době podařilo dostat z pozic umírněné muslimy a nahradit je radikály. Rakušané zveřejnili seznam telefonních hovorů radikálních bosenských islamistů s lídry světových teroristů, kopie faxů a další dokumenty. Dokladuje se spojení s al Zarkávím nebo bin Ládinem. Ke komunikaci s arabskými souvěrci používali Cerićovi lidé britská, italská a americká telefonní čísla.

Ústřední výbor Konference na ochranu lidských práv v Bosně zasedá nejprve v Záhřebu, po té v saúdské Džiddě. Právě tady dává saúdský král Fahd na jejich činnost 400 milionů dolarů, 20 miliony přispěly Katar a Spojené arabské emiráty. Z tohoto rozpočtu se financuje nábor ozbrojenců v celém muslimském světě. V městě Zenica je ustaven 3. korpus armády Bosny a Hercegoviny, kde se rekrutují džihádisté z celého světa. Velitelem jednotky se stává Sheik Abdel Azis Barbarossa. V důsledku nebývalého posílení bosensko-muslimské vojenské síly dochází k exodu 40 000 Chorvatů z centrální Bosny, kteří prchají na srbská území (světe div se) pod ochranu generála Mladiće.

Peníze od arabských sponzorů pomohly také propagandistické válce. V jugoslávském střetu se nejvíce angažovala PR agentura Ruder and Finn Global Public se sídlem ve Washingtonu. Vydělala na této válce až 50 milionů dolarů. Jedním z programů Konference na ochranu lidských práv v Bosně bylo očernění srbského národa, coby genocidního etnika – tento program byl přijat už na podzim 1992. O něco později, v dubnu 1993, prezident Havel při otevírání Memoriálu holocaustu ve Washingtonu prohlásil, že je potřeba bombardovat (Srby) a spojil symboliku druhé světové války s aktuálním konfliktem na Balkáně. Ředitel zmíněné agentury Ruder and Finn Global Public, J. Harff považuje za svůj největší úspěch, „když se mu podařilo získat na svoji stranu americkou židovskou lobby tím, že dal mezi Srby a nacisty rovnítko“ (interview J. Merliniho pro francouzskou televizi). Jak vidno peníze, respektive hodně peněz, dovedou mnohé, dokonce otočit dějinami. Něco z nich doteklo i k nám. Na troskách Jugoslávie vyrostla humanitární agentura Člověk v tísni, v Praze je na podzim 1995 organizován „Měsíc Bosny a Hercegoviny“, akce, která jakoby vypadla z jednoho z třinácti programů Cerićovi Konference. Naše média popadl koordinovaný protisrbský amok, což bylo v té době něco nového, stalo se tak poprvé od padesátých let, kdy se stal Tito z přítele nepřítelem. Bylo to za darmo?

Z publikované zprávy rakouských tajných služeb vyplývá jeden zásadní fakt. Politické špičky evropských zemí měly na expertní úrovni přesné informace o tom, co se na Balkáně děje. Jejich rozhodnutí však byla v příkrém rozporu s proklamovanými hodnotami boje proti terorismu, lidských práv a zdravého rozumu vůbec. Ve jménu aktuálního politického profitu se rozhodly podpořit extrémisty, kteří se scházeli ve Vídni, přímo pod nosem evropských bezpečnostních složek, aby organizovali své buňky v řadě dalších zemí, chystali své budoucí aktivity na Západě. Mimochodem, jeden z teroristů nedávného masakru v Paříži měl bulharské dokumenty, při útoku na redakci Chraile Ebodo byly použity kalašnikovy jugoslávské výroby. Balkán dozrál v pevnou základnou islámského terorismu v Evropě. A vadí to snad někomu?

Mustafa Cerić je dodnes nejuctívanějším duchovním v Sarajevu a dál organizuje své souvěrce v spravedlivém boji islamistů proti Srbům (pravoslavným, křesťanům). Jeho program na ocejchování jednoho celého národa coby „genocidnícho“ je také stále aktivní, v minulém roce byl použit britskou diplomacií na úrovni Rady bezpečnosti OSN. A i když je saúdský král Fahd mrtev, peníze tečou dál. Může se zdát, že Evropa se prostě bránit neumí, protože je příliš demokratická a tolerantní a tyto hodnoty jsou jí bližší, než vlastní bezpečnost. Ale nenechme se mýlit, pokud evropská administrativa chce, dovede rázně zarazit cokoli. Vzpomeňme třeba plynovod South Stream, projekt, který mohl zaměstnat v chudobou zmítané jihovýchodní Evropě na několik desítek tisíc lidí a energeticky i ekologicky pomoci nejen tomuto regionu. Jinými slovy, masivní investice do teroristické činnosti a organizovaného zločinu evropské administrativě vůbec nevadí, ale ruské projekty na rozvoj infrastruktury jsou ideologicky zapovězené. Vysvětlí někdo na základě jaké ideologie?

Michail Stavrev

zdroj: http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=202858

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − eleven =