Makedonský manifest: otevřený dopis

Skupina makedonských intelektuálů ostře zareagovala na slova generálního tajemníka Severoatlantické aliance Stoltenberga, který nabádá, aby země změnila jméno, pokud chce „jít na Západ“. K této výzvě se přidal také americký ambasador ve Skopje, což v očích makedonské veřejnosti vyvolává pocity, že jde o koordinovaný tlak na to nejvnitřnější, co jejich země má – vlastní jméno. Zde je text manifestu:

„Z důvodu nadcházejícího summitu NATO ve Varšavě generální tajemník Jens Stoltenberg nedávno přišel s prohlášením, že bez vyřešení otázky jména Republiky Makedonie nemůže být tato země přijata do aliance liberálně-kapitalistického a koloniálního Západu. Ve stejnou chvíli, jakoby byli domluvení, americký velvyslanec Jess Baily podpořil Stoltenbergovu tezi a řekl, že nastal správný moment pro řešení problému se jménem.

Již mnohokrát v minulosti se Makedonský manifest obracel k těmto i jiným pánům se vzkazem, že makedonský národ dnes, ani nikdy v budoucnu, nedopustí kolektivní sebevraždu své identity, jak je nám násilně nucena světovými tvůrci chaosu a smrti. Pánové Stoltenberg a Baily po nás chtějí, abychom se vzdali vlastního jména a budoucnosti, abychom vstoupili do NATO, organizace, která hájí zájmy Spojených státu a velkých západních bank a korporací. Kvůli ničemu jinému. Naplňovaní zájmů NATO jsme dobře viděli při třech bombardováních Srbska, zažili jsme je i na vlastní kůži v Makedonii, v roce 2001, kdy (na Západě) veřejně podpořili teroristy a prohlásili je za bojovníky za svobodu a lidská práva, protlačili je do našeho parlamentu.

Pánové Stoltenbergu a Baily, rozlučte se s iluzemi, že Makedoncům je dražší NATO, EU a USA, než jejich pravé jméno a identita.

Historie našeho jména ale nezačíná od nově zkomponované americké mytologie Mickey mouse a Toma a Jeryho. Jeho původ je autentický a velmi starý, není v něm ani atom řeckého, jak se ho chtějí falsifikovat a vydávat za cizí cennost. To se nikdy nestane pane Stoltenbergu a Baily, proto vám Makedonský manifest vzkazuje, že nemá cenu utrácet peníze za nevládní organizace ze školky Sórose a USAID, vykreslující vaší špinavou a genocidní propagandu vraždy identity Makedonie a Makedonců. NATO, a jemu podobné velké říše všeho druhu, jsou postaveny ze sypkého materiálu, Makedonie je z atomů pravdy a věčnosti. Proto jsme tu dodnes, navzdory všem strašným historickým golgotám a zkouškám. Proto zde zůstaneme věčně s vlastním jménem a identitou.“

Makedonský manifest

zdroj: http://netpress.com.mk/makedonski-manifest-otvoreno-stoltenberg-bejli/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen − 7 =