V Albánii kolují seznamy nevěřících na popravu

Seznamy se jmény bezvěrců se objevily v Tiraně. Na celou událost upozornil Ermir Gjuniši, kdysi zástupce předsedy muslimského společenství v zemi.

„Tyto seznamy, jako forma extrémistické propagandy se roznášejí po domech v Tiraně“, řekl Gjuniši pro albánskou televizi Ora news. Úřady celou událost vyšetřují. V Albánii byl nedávno zadržen samozvaný imám Genzi Bela z mešity Nový prsten. Na jeho místo však přišel další radikální duchovní Armand Ali, který v médiích hlásá, že: „Islámský stát není teroristická organizace, ale je infiltrovaný agenty a nic se nedá říci s určitostí.“

V Albáni žije kromě muslimské také křesťanská menšinová komunita, pravoslavná i katolická. Zatím Albánci uhájili svůj nacionální zájem před radikálními vlivy islámu a jejich sponzorů z Tureceka a Perského zálivu. Stejně tak definovali svůj zájem ve spolupráci s USA a projekt EU není jejich hlavní priorita, nebo když vyhnali ČEZ ze svého energetického trhu. Radikální islám však v oblasti působí již několik desítek let a podle všeho, bude působit dál.

/stv

zdroj: http://www.oranews.tv/vendi/xhamia-kunder-kmsh-se-asnje-nisme-per-te-administruar-objektin/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − 2 =